Bizalom az alapja mindennek. Nem csupán egy szerelemben, házasságban, hanem minden emberi kapcsolatban is. Ahhoz hogy minden egészségesen tudjon haladni, a bizalmat kell kiépíteni. De hogyan fogjunk hozzá? Mikre figyeljünk?
Az egoizmus nem csupán kapcsolatokat, de önmagunkat is képes tönkretenni. Belülről csírázik kifelé, és ha nagyon elburjánzik, akkor elképesztő pusztításokat tud okozni. Nem csak embertársaink esetében, magunknál is fel kell ismernünk az ego határait! Hogy ne megoldjuk, hanem megelőzzük a problémákat.
Passzív-agresszív embereket mindnyájan jól ismerünk. De önmagunkban felismerni ezt a fajta negatív viselkedésmódot, már sokkalta nehezebb. Mégis egy passzív-agresszív én vagy egy passzív-agresszív férfi / nő alapjaiban tehet tönkre egy kapcsolatot.
Mindnyájan vágyunk a szeretetre, hogy elfogadjanak minket, megértsenek és támogassanak is. Ám ezeknek a nagy részét derékba törheti az a belülről jövő probléma, hogy nem szeretjük önmagunkat. Pedig minden kifelé mutató szeretet alapja a magunkba vetett hitből és szeretetből fakad.
Van egy régi mondás: kettő pont elég, három már tömeg. Ez tökéletesen igaz a szerelmi kapcsolatokra is. De mit tegyünk akkor, ha szerelmi háromszög alakul ki? Mit érdemes ilyen esetekben lépni? Van-e rendes kiút belőle? Vagy muszáj vagyunk az egyik felet megbántani?
Az embernek bizonyos időközönként muszáj egyedül lennie a gondolataival. Ilyenkor egy adott fellelhető gondot minden oldalról körüljárunk, elgondolkozunk valamilyen témán vagy éppenséggel fáradságunkból fakadóan nem kívánunk emberek közt lenni. Viszont mindez, az egyedüllét nem keverendő össze a magánnyal! A kettő állapot habár hasonló, mégis különbséget kell tennünk köztük.
A modern világban, a fejlett és már nálunk is okosabb technológiával az ember szó szerint mindenkivel tudja tartani a kapcsolatot. Csak éppen egyáltalán nem úgy, ahogy egy kapcsolatot elképzelünk. Az online térben jelen lenni is nagy öröm (hiszen ha nem lenne az, akkor nem csinálnánk). Egy pillanat alatt chatelhetünk, beszélhetünk vagy akár élőben videózhatunk a tőlünk 4000 kilométerre lévő ismerőseinkkel. Ám mindez egyáltalán nem olyan, mint személyesen. Ez a technikai kötődés viszont annyira hozzánk nőtt már az elmúlt évek során, hogy hajlamosak vagyunk emiatt túlozni és hamar ítélkezni. Tovább
Egy párkapcsolat gyönyörű! Az ember számára elérhető gyönyörök egyik legsarkalatosabb oszlopa. Egy párkapcsolat nem pusztán hasznos és örömforrás lehet, de egyben egészséges is. Jót tesz a léleknek is, megfiatalít. De nem szabad hagynunk, hogy mindez elvakítson minket! Nem szabad azért benne maradni egy párkapcsolatban, hogy „szeretve legyünk”.
Az összehasonlítás az emberi természet egyik velejárója. Már szinte kódolva van bennünk, ezt látjuk a mindennapokban, a tévében, sőt még otthon is. Sulykolják nekünk szüntelen, és a hatása alá kerülünk. De nem szabad másokhoz hasonlítanunk magunkat, mert ez az egyik rákfenéje az önbizalomhiánynak!
Gyakran egy probléma vagy nézeteltérés annyira minimális, hogy szóvá sem tesszük, inkább „megfeledkezünk” róla. Jó stratégia ez, vagy inkább vitassuk meg a legapróbb dolgokat is a párunkkal? Ma erre keressük a választ.










