NAGY ZSOLT
ÖNISMERETI TRÉNER, PSZICHODRAMATISTA, COACH
Közel 30 éve foglalkozom önismeret fejlesztéssel, pszichológiával és keleti filozófiával. Pszichológiai képzésekben, Integrál és Transzperszonális pszichológiát, Kognitív terápiát, Imaginációt, KIP terápiát, Pszichodrámát, Integratív hipnoterápiát, body-work-öt, mozgás- és művészetterápiát, családállítást, life és business coachingot tanultam. Jóga filozófiát és keleti tradicionális bölcseleteket (Szankhja, Védánta, Buddhizmus) tanultam és különböző meditációs technikákat gyakoroltam.
Gondolkodásomban a nyugati pszichológia és a keleti filozófia integrált, egymást kiegészítő használatában hiszek. Minden ember egyedi, minden élethelyzet különböző, ezért minél több irányból, minél több módon tekintünk rá, annál nagyobb az esélyünk, hogy megtaláljuk a helyes utat. Számomra fontos a hitelesség és a tiszta kommunikáció. A sikeres önismereti munka jövőbe tekintő, megoldás orientált a készségek és kompetenciák fejlesztésére építő együttműködés.
Magánéletemben fontos a család a tartalmas szabadidő a sport és önfejlesztés. 33 éve élek házasságban a feleségemmel, ahol a kapcsolatunk az egyéni fejlődésünknek is köszönhetően sok élménnyel és tapasztalással folyamatosan fejlődik. A mozgás és sport végig kísér az életemen. Maratoni futó és triathlon versenyek adnak megfelelő edzettséget, míg a jóga és meditáció lehetőséget ad a szellemi munka és egészséges élet elérésére.
Az élet és a tapasztalás a legnagyobb tanító mesterünk. Önismereti munkában, képzésekben, házasságban, sok-sok munka és élethelyzetben, rengeteg felismerést és tapasztalatot éltem meg. Minden tévedésnek és hibának, minden nehézségnek és fájdalomnak meg volt a helye és értelme, hogy azzá lettem, aki vagyok.
HITVALLÁS
Elfogadlak és tudom, hogy képes vagy elérni a célodat. Közös munkával felfedezheted és félelem nélkül megélheted a vágyaidat. Minden eszközömmel segítelek.
A Férfi útja a mai világban fontos kihívás és jutalom. A sikeres Férfinak van célja és víziója, van benne erő és lendület, haladásának van sodrása és ereje. Felelősséggel és empátiával, de határozottan és eltökélten valóra váltja álmait. Másoknak támaszt és mintát ad, erejével segít és támogat.
A Nő útja a mai világban kihívásokkal teli, de egyben felemelő lehetőség. A stabilitás és biztonság egy meleg és elfogadó nő mellett élhető meg. Egyensúlyt tud teremteni, feloldja a feszültségeket és befogadó lágysága igazi erő, ami minden élet alapja. Tud önálló és határozott lenni, mindezt harmóniában a környezetével és a természettel.
A Nő és a Férfi egymás kiegészítői, nem harcolniuk kell és nem szabad őket összemérni. Közös együttműködésben hozzák létre azt a teret, egységet és harmóniát, melyben áramolnak. Egyedül minden ember csak „fél” a szó minden értelmében. Párban, társsal, családban, közösségben, társadalomban hozhatjuk ki magunkból a legteljesebb életet Önmagunk és mások örömére.
Szeretnél segítséget a problémáid megoldásához? Fordulj hozzám bizalommal!
Tanulmányok, továbbképzések:
- Budapesti Gazdasági Egyetem – Közgazdász
- Integratív Pszichoterápiás Egyesület – Fejlődéslélektan és Pszichopatológia képzés
- Integratív Pszichoterápiás Egyesület – Asszertív kommunikációs tréning
- Integratív Pszichoterápiás Egyesület – Kognitív-viselkedésterápiás képzés
- Magyar Pszichodráma Egyesület – Pszichodráma asszisztens képzés
- Integratív Pszichoterápiás Egyesület – Integratív Hipnoterápia Képzés
- Integratív Pszichoterápiás Egyesület – Katatím Imaginatív Pszichoterápia KIP képzés
- Magyar Pszichodráma Egyesület – Felsőfokú pszichodráma vezető képzés
- NLP Intézet – Licensed NLP Practitioner képzés
- Vista Verde – EMCC International Life Coach képzés
Akiktől a legtöbbet tanultam:
- Dr. Daubner Béla pszichiáter, kiképző pszichdoráma pszichoterapeuta szupervízor
- Dr. Rapcsányi Éva pszichiáter, kiképző pszichdoráma pszichoterapeuta, szupervízor
- Dr. Zánkay András pszichiáter, kiképző pszichdoráma pszichoterapeuta, szupervízor
- Dr. Fadgyas Ildikó pszichiáter, kiképző pszichdoráma pszichoterapeuta
- Kácsándi Elvira klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta, szupervízor
- Dr. Mävers Ildikó kiképző pszichodráma vezető, szupervízor
- Dr. Bakó Tihamér kiképző pszichodráma pszichoterapeuta szupervízor
- Dr. G. Maxwell Clayton Új-Zéland, Ausztrália Pszichodráma Egyesület Elnöke, szupervízor
(Pszichodráma tanulmányait 1967-ben kezdte J. L. Moreno-nál) - Beata Bishop Transzperszonális pszichoterapeuta
- Kasza Zsuzsanna klinikai szakpszichológus, pszichodráma vezető, pszichoterapeuta
Tevékenységemben olyan pszichológiai értelemben vett egészséges embereknek nyújtok segítséget, akik a hétköznapok problémáinak megoldására, tüneteik enyhítésére, az önismeretük fejlesztésére, önmaguk és saját belső erőik kibontakoztatására illetve az élethelyzetükből fakadó nehézségek megoldására, meghaladására törekednek.
Működésemben egyéni és csoportos keretekben, önismereti munkában való kísérés, ismeretek átadása, készségek és kompetenciák kialakítása, sajátélményű tapasztalatok megszerzése, valamint személyiségi és szociális késségek fejlesztése a cél.
Amiben segíthetek
- A személyes konzultáció szakember által vezetett beszélgetős terápiás forma. A beszélgetés segíti a személy aktuális élethelyzeti elakadását megérteni. A terapeuta segíti a klienst túllendíteni az elakadáson, ezáltal felgyorsítja a személyiségfejlődését.
- Fókuszban bármely olyan probléma állhat, amit a kliens itt és most stresszesnek él meg, legyenek azok napi szinten jelen lévő kihívások a munkahelyen, otthon, vagy az élet bármely területén, akár egy traumatikus életesemény (valamilyen veszteség), amit fel kell dolgozni.
- A tanácsadásban egy segítő-bizalmi kapcsolat alakul ki terapeuta és kliens között, a terapeuta és a kliens egy közösen megfogalmazott cél érdekében működik együtt, hogy a kliens változását elősegítse. Nagyon fontos a kliens aktív közreműködése.
- Az első találkozáskor egy “szóbeli szerződés” kerül megkötésre, ahol a lehetőségek és igények mérlegelésével a tanácsadás feltételeit, kereteit fektetjük le. A terápiás keretek célja, hogy biztonságot, kiszámíthatóságot adjon, és védelmet nyújtson a hozzám fordulók számára. Az ülések hossza 50 perc, heti rendszerességgel találkozunk és megállapodunk arról, hogy hány találkozó javasolt, ez általában 12-24 alkalom. Ez a terápiás forma a találkozások számát tekintve rövid terápiás módszer, ugyanakkor strukturált, célirányos, jövő és megoldás orientált.
- A sikeres munkának elengedhetetlen része, hogy kialakuljon egy személyes szimpátia és biztonságérzet, valamint mély elfogadó, megértő és támogató légkör, amiben szabadon ki lehet fejezni a legbelső félelmeinket, titkainkat és vágyainkat. Az együttműködésre teljes titoktartás vonatkozik, ami az ülésen elhangzik szigorúan bizalmas és köztünk marad.
- Az együttműködés tartalmi formáját és kereteit tekintve nem tér el a hagyományos személyes találkozótól, de vannak olyan helyzetek, amikor a személyes találkozás nem megoldható. Ilyen esetben lehetőség van arra, hogy Skype felületen keresztül dolgozzunk.
- A Skype tanácsadás megfelelő kiegészítője tud lenni a személyes konzultációnak külföldi tartózkodás, vagy távoli lakóhely esetén, amikor a közlekedés nehéz és időigényes, illetve kisgyermekes szülők számára. Előfordulhat, hogy a kliens vagy terapeuta időbeosztása, vagy egyéb akadályok miatt nehezen összehozható a személyes találkozó.
- Ugyanazok az etikai, titoktartási, valamint adatvédelmi szabályok vonatkoznak erre az együttműködési módra is, mint a személyes terápiás formára. A személyes tér klímája kedvezőbb az apróbb mozzanatok megfigyelésére és a ráhangolódásra, emiatt az online terápia mindig csak kiegészítő formája lehet a személyes találkozónak.
-
A csoportterápiákra jellemző, hogy egy adott problematika megoldásában motivált emberek gyűlnek össze, akik mindnyájan érintettek az adott témában. Tematikus tartalmuk szerint indulnak csoportok önbizalom és önértékelés, párkapcsolati problémák, női szerep, férfierő, érzelmi intelligencia fejlesztés témákban.
Az önismereti munka hatékonyságát nagymértékben megnöveli a csoportban való részvétel, a csoport elfogadása és szeretete. Megoszthatják egymással érzéseiket, és megtapasztalják, hogy nincsenek egyedül problémáikkal.
Védett környezetben begyakorolhatjuk mindazt, ami az életben nehézséget okoz, egymást inspirálva, segítve, támogatva és mintát mutatva sokkal gyorsabban és eredményesebben lehet fejlődni. Csak emberi kapcsolódásban és interakciókban lehet fejlődni és kialakítani a személyes biztonságunk és önállóságunk alapjait. Csoportban tudjuk megélni, begyakorolni és elsajátítani azokat az alapvető emberi kapcsolati és viselkedési mintáinkat melyekben magabiztos, boldog és kiegyensúlyozott életet élhetünk.
A csoportban egy olyan elfogadó, támogató, egymást segítő légkörben és munkafolyamatban dolgozunk együtt, ami sikeresen oldja a múlt nehézségeit és megteremti egy új szemlélet és viselkedés alapjait.
-
- Önismereti körkép (Kezdeti lépések, merre induljak, milyen módszerek, eszközök, működési formák léteznek, hogyan hatnak, melyiket válasszam, melyik a legjobb számomra)
- Párkapcsolat tudatosan (Mi áll a párkapcsolatban megélt nehézségek mögött. A párkapcsolat alapjai, szakaszai, fejlődési lépcsői, buktatatói és nehézségei. Mit tehetünk a jobb párkapcsolatért, mi az Én szerepem, mi a párom része és mi a közös feladatunk és felelősségünk)
- Keleti filozófia és a nyugati pszichológia találkozása (A keleti tradicionális bölcselet tanításai és gyakorlatai, mint a jóga és meditáció integrálása a nyugati pszichológia önismeret fejlesztő eszközeivel és céljaival)