Nagy Zsolt - Bemutatkozás
ÖNISMERETI TRÉNER, PSZICHODRAMATISTA, COACH
Minden ember életében vannak olyan pillanatok és helyzetek, amikor szüksége van külső segítségre. Amikor nem tud megbirkózni a nehézségekkel az eddig megszokott és rendelkezésre álló megoldások nem működnek, nehéznek vagy kilátástalannak éli meg a helyzetét és egyedül nem tud megküzdeni a kihívásokkal.
Amikor fáj a torkunk orvoshoz fordulunk, amikor elromlik a mosógép szerelőt hívunk, amikor nehéz helyzetbe kerülünk és nem tudjuk megoldani, érdemes szakemberhez fordulni, aki külső szemmel, más nézőpontból segít rálátni a helyzetre és segítséget nyújt a legjobb megoldás eléréséhez.
A nehézségek megoldásához és a fejlődéshez biztonságot és közös együttműködést nyújtok, amiben megtapasztalhatja a megértést, elfogadást, támogatást. Velem hatékony dolgozhat, hogy rálásson a problémák igazi gyökerére és annak megoldására, önismeretének és személyiségének fejlesztésére.
Szeretnél segítséget a problémáid megoldásához? Fordulj hozzám bizalommal!
Pszichodráma
- A pszichodráma csoportos önismereti-önfejlesztő pszichoterápiás módszer, mely a szeretet, a művészi kreativitás, motiváció, kogníció, alkotás, játékosság, és spontaneitás, finom selymével átszőve enyhíti a lélek gyógyításának olykor fájdalmas beavatkozásait.
- A pszichodráma lehetővé teszi, hogy bármely életeseményt, múltban gyökerező problémát, emberi szerepek minden aspektusát, vagy képzeletbeli történést, álmot, vagyis a lélek valós tartalmát, mély, belső folyamatait, játékban fejezzünk ki, és meghaladjunk.
- A pszichodramatikus terápia lehetőséget nyújt a problémák felvállalására, meghaladására, új működési formák kifejlesztésére és a gyógyulásra. Mindenki a saját maga ritmusában, biztonságos környezetben dolgozhat a megoldandó problémáján.
- A pszichodráma mellett olyan csoportos módszerekkel is dolgozunk, mint a családállítás és bodywork, amelyek lehetővé teszik felismerni, megérteni és átdolgozni a cselekedeteink, reakcióink és érzéseink mögött húzódó tartalmakat, amelyek tudat alatt befolyásolnak és irányítanak minket. Felszabadítjuk és átformáljuk eddigi sémáinkat, lehetőség nyílik szembenézni legbelső félelmeinkkel és megdolgozva megszabadulni tőlük.
- Sosem felejtem el az első önismereti pszichodráma csoportba kerülésemet, több mint 25 éve volt. Az első percben kicsit rémisztő volt, de tudtam, hogy jó helyre kerültem, megérkeztem. Az akkor megélt élmények örökre meghatározták a pszichodrámával és Önmagammal való kapcsolatomat. A pszichodrámában megélhettem, újraélhettem és megdolgozhattam a problémáimat.
Amiben segíthetek
- A személyes konzultáció szakember által vezetett beszélgetős terápiás forma. A beszélgetés segíti a személy aktuális élethelyzeti elakadását megérteni. A terapeuta segíti a klienst túllendíteni az elakadáson, ezáltal felgyorsítja a személyiségfejlődését.
- Fókuszban bármely olyan probléma állhat, amit a kliens itt és most stresszesnek él meg, legyenek azok napi szinten jelen lévő kihívások a munkahelyen, otthon, vagy az élet bármely területén, akár egy traumatikus életesemény (valamilyen veszteség), amit fel kell dolgozni.
- A tanácsadásban egy segítő-bizalmi kapcsolat alakul ki terapeuta és kliens között, a terapeuta és a kliens egy közösen megfogalmazott cél érdekében működik együtt, hogy a kliens változását elősegítse. Nagyon fontos a kliens aktív közreműködése.
- Az első találkozáskor egy “szóbeli szerződés” kerül megkötésre, ahol a lehetőségek és igények mérlegelésével a tanácsadás feltételeit, kereteit fektetjük le. A terápiás keretek célja, hogy biztonságot, kiszámíthatóságot adjon, és védelmet nyújtson a hozzám fordulók számára. Az ülések hossza 50 perc, heti rendszerességgel találkozunk és megállapodunk arról, hogy hány találkozó javasolt, ez általában 12-24 alkalom. Ez a terápiás forma a találkozások számát tekintve rövid terápiás módszer, ugyanakkor strukturált, célirányos, jövő és megoldás orientált.
- A sikeres munkának elengedhetetlen része, hogy kialakuljon egy személyes szimpátia és biztonságérzet, valamint mély elfogadó, megértő és támogató légkör, amiben szabadon ki lehet fejezni a legbelső félelmeinket, titkainkat és vágyainkat. Az együttműködésre teljes titoktartás vonatkozik, ami az ülésen elhangzik szigorúan bizalmas és köztünk marad.
- Az együttműködés tartalmi formáját és kereteit tekintve nem tér el a hagyományos személyes találkozótól, de vannak olyan helyzetek, amikor a személyes találkozás nem megoldható. Ilyen esetben lehetőség van arra, hogy Skype felületen keresztül dolgozzunk.
- A Skype tanácsadás megfelelő kiegészítője tud lenni a személyes konzultációnak külföldi tartózkodás, vagy távoli lakóhely esetén, amikor a közlekedés nehéz és időigényes, illetve kisgyermekes szülők számára. Előfordulhat, hogy a kliens vagy terapeuta időbeosztása, vagy egyéb akadályok miatt nehezen összehozható a személyes találkozó.
- Ugyanazok az etikai, titoktartási, valamint adatvédelmi szabályok vonatkoznak erre az együttműködési módra is, mint a személyes terápiás formára. A személyes tér klímája kedvezőbb az apróbb mozzanatok megfigyelésére és a ráhangolódásra, emiatt az online terápia mindig csak kiegészítő formája lehet a személyes találkozónak.
A csoportterápiákra jellemző, hogy egy adott problematika megoldásában motivált emberek gyűlnek össze, akik mindnyájan érintettek az adott témában. Tematikus tartalmuk szerint indulnak csoportok önbizalom és önértékelés, párkapcsolati problémák, női szerep, férfierő, érzelmi intelligencia fejlesztés témákban.
Az önismereti munka hatékonyságát nagymértékben megnöveli a csoportban való részvétel, a csoport elfogadása és szeretete. Megoszthatják egymással érzéseiket, és megtapasztalják, hogy nincsenek egyedül problémáikkal.
Védett környezetben begyakorolhatjuk mindazt, ami az életben nehézséget okoz, egymást inspirálva, segítve, támogatva és mintát mutatva sokkal gyorsabban és eredményesebben lehet fejlődni. Csak emberi kapcsolódásban és interakciókban lehet fejlődni és kialakítani a személyes biztonságunk és önállóságunk alapjait. Csoportban tudjuk megélni, begyakorolni és elsajátítani azokat az alapvető emberi kapcsolati és viselkedési mintáinkat melyekben magabiztos, boldog és kiegyensúlyozott életet élhetünk.
A csoportban egy olyan elfogadó, támogató, egymást segítő légkörben és munkafolyamatban dolgozunk együtt, ami sikeresen oldja a múlt nehézségeit és megteremti egy új szemlélet és viselkedés alapjait.
A Life Coach munkámban rengeteg technika és izgalmas eszköz áll rendelkezésre, ami nagyon jól beilleszthető a pszichológiai szemléletembe. Látványos eredményt lehet elérni az Élet fájának felállításával, SMART cél kitűzésével, Grow modell használatával, SWOT elemzéssel, DISC személyiség-tipológiával. A mai felgyorsult világban fontos az idő a gyorsaság és az eredményesség.
A coaching folyamat modern és lendületes, a kor kihívásaira és nehézségeire olyan új szemléletet és működést ad, ami jól segíti és támogatja a változást. Használható és hatékony eszközökre van szükségünk a sikeres megoldásokhoz. Élményalapú és interaktív impulzusokkal eredményesebb a fejlődés és a közös munka.